Ve dnech 15. až 17. června proběhla na Horním Kunratickém rybníku tradiční „Kunratická Carp Liga“, závod týmů v lovu kapra a dalších ryb po dobu 48 hodin klasickým způsobem.

Jak jsme si již zvykli, ryby opět braly méně než den před závody, a den po závodech. Celkem se chytilo 66 měřitelných ryb (ryby od 30 cm) a z toho bylo 59 kaprů. Nejvíce ryb (17) chytil „Diamo Team“ ve složení Pavel Kožený a Roman Pýcha. Tento tým také závody vyhrál se 410 body (1 bod = 1 cm délky pěti největších ryb) a opakovaně ukázal svoje kvality. Na druhém místě se umístil s 381 body tým Kříž Martin a Kovalev Jakub s názvem „Prasata v žitě“ a třetí místo s 379 body obsadil tým „Tikitaka“, který tvoří Robert Samek a Tomáš Kočí. Výherní týmy dostaly za svůj výkon finanční odměnu a pěkné věcné ceny, které věnovala prodejna rybářských potřeb TROPIC FISHING z Liberce, náš sponzor závodů.

Největší chycenou rybou byl kapr o délce 91 cm. S tímto kaprem vyhrál první místo tým „Mamláci“ (Petr Drápal a Milan Studecký), který obdržel také finanční odměnu i věcnou cenu.

Druhou největší rybou byl kapr o délce 90 cm chycený týmem „Tikitaka“ a třetí největší ryba, opět kapr, měřila 88 cm a úspěšnými rybáři byl tým „Sourozenci“ (Janička Berková a Oldřich Smetana).

Všem výherním týmům samozřejmě patří velká gratulace, protože lov ryb je samozřejmě i o štěstí, ale ryby se musí hlavně umět chytat.

A co ostatní rybáři? Pouze dva týmy zůstaly bez ryby, protože jim to nebralo, ale zato měli zase více času na pravidelnou kontrolu kantýny a na vymýšlení lepší strategie na příští závody.

Máte-li zájem podívat se na nějaké foto ze závodů, klikněte zde.

Když jedete na rybářské závody, máte vlastně nějakou jistotu, jaké budou? U nás ano. Určitě bude čepované pivo, gulášek, polévka, klobásy a párky a určitě i něco na připití svatému Petrovi. A jak to bude s rybami? To se neptejte nás, ale svatého Petra.

Těšíme se na další setkání s našimi kamarády na dalších rybářských závodech, které se budou konat 15. až 17. září a všem Vám přejeme, ať Vám svatý Petr zachová svou přízeň a připraví Vám mnoho krásných dní u vody s mnoha chycenými rybami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *