Horní rybník je tím větším z Kunratických rybníků, má příjemnou rozlohu 8 ha s průměrnou hloubkou 2,3 metru. Je prvním rybníkem v kaskádě a je přímo napájen z vedle protékající Svitávky.

Pro svoji velikost a silný přítok čerstvé vody je vhodný pro chov a lov lososovitých ryb a výborně se v něm daří také kapitálním kaprům, amurům, štikám a candátům. Karas zde dorůstá takových velikostí, že méně zkušení rybáři si ho pletou s kaprem obecným.

Podívejte se na úlovky z Horního rybníku.

Tento rybník je určený hlavně k lovu lososovitých ryb a to jak přívlačí, tak i lovem na umělou mušku. Používání živé nástrahy zde není povoleno. Vzhledem ke své rozloze je rybník vhodný pro rybolov za použití „U boatu“ nebo člunu.

Od roku 2020 jsme zavedli horní míru pstruha a to z důvodu, aby si na své přišli i ti rybáři, kteří hledají zážitek nejen v počtu ulovených ryb, ale také ve zdolávání velkých ryb s možností chytit si svého životního pstruha i v dalších letech. Od roku 2022 vypouštíme do tohoto rybníka i pstruhy obecné o velikosti 60 až 80 cm. Mít tohoto pstruha na prutu je opravdu nezapomenutelný zážitek.

Pstruhy zarybňujeme Horní rybník několikrát do roka a to z vlastních sádek z Borovice u Mukařova.

Rybník v sobě skrývá i nádherné štiky, candáty a okouny.

Kromě pstruhů do tohoto rybníka vysazujeme v omezené míře i krásné kapry a amury a to i o hmotnosti nad 10 kg.

Zarybňování velkými kapry – listopad 2019