Ve dnech 10. – 12. září proběhly na Horním Kunratickém rybníku letošní druhé rybářské závody. Závodů se účastnilo celkem jedenáct dvoučlenných týmů (převážně specialisté na kapry) a chytalo se 38 hodin v kuse.

Tentokrát nám Svatý Petr moc nakloněn nebyl. Počasí sice bylo nádherné, ale ryby moc chutí do braní neměly. O červnových závodech se chytilo přes 100 kaprů, nyní byl však výsledek mnohem slabší. Chytilo se celkem 9 měřitelných ryb, z toho bylo 8 kaprů a 1 cejn.

Nejúspěšnější byl tým „Tikitaka“ (nováčci na těchto závodech) ve složení Samek Robert a Karásek Lukáš, se třemi ulovenými kapry o celkové délce 221 cm. Na druhém místě skončili „Hrouzci“, Procházka Pavel a Zajíček Václav, se dvěma kapry o délce 138 cm a na třetím místě se umístili Čapek Karel s Romanem Pýchou „Carp Team Sever“ s jedním kaprem o délce 81 cm. „Carp Team Sever“ s tímto kaprem vyhrál i první cenu za největší rybu.

Kromě věcných cen od Tropic Fishing dostali všichni účastníci závodů také jednodenní povolenku k lovu ryb na našem Spodním Kunratickém rybníku, kde si snad každý toho svého kapra chytne.

Ryby sice nebraly, ale o to více času zbývalo na společenské chvíle u stánku s točeným pivem, klobásami, gulášem a samozřejmě i s něčím tvrdším na zlepšení nálady.

Chtěli bychom poděkovat všem účastníkům za perfektní atmosféru, panu Petrovi Langrovi za neodmyslitelné zázemí v podobě jídla a pití (letos probíhala i roznáška piva kolem rybníka) a v neposlední řadě našemu sponzorovi, který dodal pěkné ceny pro vítěze závodů a to prodejně rybářských potřeb „Tropic Fishing“ v Liberci.

Na příští rok plánujeme další rybářské závody v osvědčeném červnu a to v termínu od 10. – 12. června 2022. Na tyto rybářské závody je možné se registrovat již nyní a to na telefonu 731 670 550.

Všem rybářům přejeme krásné chvíle strávené u vody a už se těšíme na další setkání na příštích závodech.

Více fotografií z těchto závodů naleznete zde.

S přáním Petrův zdar

Ing. Vlastimil Ladýř
Ing. František Salavec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *