Zdravíme všechny příznivce lovu ryb na Kunratických rybnících.

Už jenom pár dní a začne nová rybářská sezóna roku 2022.

Pro ty rybáře, kteří se již nemohou dočkat (tak jako my), máme dobré zprávy. Dolní Kunratický rybník již celý rozmrznul, Vaše oblíbená rybářská místa se upravují, povolenky k lovu ryb se již prodávají, kaprů na podzim bylo vysazeno dostatek a tak nic nebrání jít 1. března zkusit rybářské štěstí a chytit si první rybu roku 2022.

Horní Kunratický rybník (zaměřený na chov pstruhů) je sice téměř celý pod ledem, ale vzhledem k předpovědi počasí se snad i tady podaří začátkem března zahájit sezónu. Protože led zatím brání šetrnému vypouštění pstruhů do tohoto rybníka, museli jsme zarybňování nepatrně odložit. Hlavní zarybnění proběhne v prvním týdnu v březnu (zároveň v tomto týdnu bude hájení pstruhů a rybolov bude zakázán) a tak první možný den lovu ryb bude v sobotu 5. března od 08:00 hod. Na zahájení samozřejmě také přijedeme a tak si bude možné koupit povolenky k lovu ryb v tento den přímo u vody. Jak je již zvykem, připravíme oheň na ohřátí studených rukou a samozřejmě bude i něco teplého k pití na zahřátí zevnitř.

Každý rok se snažíme dávat na naše webové stránky i fotografie se zajímavými úlovky ryb. Chtěl bych Vás všechny tímto požádat, budete-li mít v tomto roce nějaké zajímavé fotografie (a nemusí to být vždy fotografie s rybou) zašlete nám je a mi je rádi zveřejníme.

První fotografie, které na web určitě dáme, budou fotografie z březnového (únorového) zarybňování Horního Kunratického rybníka pstruhy.

Velice se na Vás všechny těšíme a do nové rybářské sezóny přejeme Petrův zdar.

Ing. Vlastimil Ladýř – vlastník rybníků
Ing. František Salavec – správce rybníků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *