V letošním roce (2021) jsme provedli již několikrát zarybňování hlavně pstruhy duhovými a také pstruhy potočními a to jednak klasické tržní velikosti o délce 35 – 40 cm, ale taky nezanedbatelným množstvím krásných pstruhů o velikosti 50 – 65 cm. Poslední zarybňování zde proběhlo ve středu 21. dubna a ještě mnoho dalších máme v plánu.

Intezivní zarybňování má za následek, že letos snad každý rybář jde od vody velice spokojený a je jedno zda je to rybář profesionál a nebo úplný začátečník. Úspěch mají letos i začínající děti, které bez ryby od vody také nejdou. Příklady jsou malá Deniska a (velká) Hanička, obě si dne 24. dubna chytily na Horním Kunratickém rybníku nejenom svého prvního pstruha, ale hned pstruhů několik.

V letošním roce jsme díky tomuto zarybňování pstruhy různých velikostí zaznamenali také dlouholeté rybáře, kteří si zde chytili svého životního pstruha přes 60 cm.

Jistě to ale nebude jejich poslední životní pstruh, protože v tomto rybníku jsou i mnohem větší pstruzi, což dokazuje úlovek pstruha duhového chyceného zde 16. března roku 2019, který měřil přes 80 cm (přesnou délku nevím), viz foto.

Všem příznivcům lovu pstruhů přeji mnoho takových krásných zážitků, jaké prožívají rybáři v těchto dnech na Kunratickém Horním rybníku a samozřejmě i úlovek nějaké té životní ryby.

S přáním Petrův zdar


Ing. František Salavec
správce rybníka

3 komentáře

    • František Salavec

      Model intenzivního zarybňování je takový, že se zarybňuje několikrát do měsíce jak tržní rybou tak i pstruhy přes 60 cm a důkazem je, že přibývá spokojených zájemců, kteří si kupují povolenku za 6.000,- na 9 hektarů a rádi se vracejí. Kdo umí pstruhy lovit a bere si je, tak si v průběhu roku kupuje i druhou povolenku. Počet vypouštěných pstruhů několikanásobně překračuje počet pstruhů od vody odnešených, zapsaných v rybářských líscích.
      Vždy se ale samozřejmě najdou i rybáři nespokojení, kteří buď mají smůlu a nebo nejsou v lovu pstruhů tak zdatní (těch je však minimum), ale ti si určitě najdou svůj rybářský revír, který více vyhovuje jejich možnostem a schopnostem.

      Ing. František Salavec
      správce rybníka

  • Jenže je rozdíl, zda zarybňuji 9ha 100 ks ryb nebo 1000 ks ryb (odpovídá 9 ha) – viz krátkodobé zarybňovací plány komerční rybou :-). Nakonec je jedno jestli tam bude 10-20 kusů trofejních kusů nebo nebude… Na komerční vodě je nutné si zachytat. Není to rozhodně o tom, že ti, co si již povolenky nevzali to neumí, patří mezi jedny z těch lepších rybářů (je to většina aktivních či bývalých ligových závodníků). To jen tak naokraj. Za 15 let přispívání do tohoto zarybňování, si myslím, že mám k tomu co dodat. Organizoval jsem zde několikrát i závody a vždy byly na úrovni hlavně těmi úlovky. Prostě poslední 3-4 roky je to atraktivní pouze první tři dny po „zarybnění“ (jestli to lze takto nazvat), když se náhodou ten vyvolený trefí do hejna – to ale se sportovním rybolovem nemá nic společného.
    Neřeším kapry, ti tam jsou pořád a krásní… Zmizeli okouni, candáti… Pstruh duhový, který je ten, co by to měl finančně podržet, toho je opravdu pomálu… Velmi nerad to přiznávám, ale letos i loni (2020, to jsem ještě měl povolenku Kunratice a 2021) jsem si daleko lépe zachytal na svazových vodách ČRS… Povolenky stojí třetinu… tedy…?? Není něco někde špatně??? Komerční voda byla bída a svazovka za třetinu super ???
    Věřím, že je to jen krátkodobý „výpadek“ a bude lépe… Krásná příroda, krásné webovky, jen ty ryby nějak chybí…. (To není žádná ironie!!, jen jsem popsal stav posledních 3-4let ).
    Za svůj názor se rozhodně nestydím, protože ty moje úlovky z Kunratic – dovoluji si tvrdit, že opravdu trofejní, těžko někdo překoná… Je nás na prstu jedné ruky, kdo si tam měl možnost chytit takové krásné ryby….(a fotky samozřejmě nechybí 🙂 )
    V případě, že by byla vůle, nemám problém na zarybnění i finančně přispět, ale opravdu tak, že voda bude atraktivní. Toto rozhodně nevyřeší povolenka za „pár tisíc“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *