Ve dnech 10. až 12. června se na Horním Kunratickém rybníku konala tradiční „Kunratická Carp Liga“ – 46 hodin trvající závod týmů (dvojic) v lovu ryb.

Jedná se o závod 14ti týmů (většinou již našich skalních závodníků, ale mezi těmito zkušenými závodníky se letos objevili i úplní nováčci). Každý tým má svůj název, někdy velice originální např. „Prasata v žitě, Ani Ťuk, Mamláci, Pat a Mat a nebo CT Snad To Vyplivne“ a tyto týmy loví ryby klasickým způsobem na položenou (může se chytat i na plavanou nebo na feeder). Boduje se každá ryba (kromě pstruhů a sivenů) od 35 cm výše.

A jak vlastně závody dopadly? Letošní červnové Kunratické Carp Lige svatý Petr opravdu přál. Počasí bylo suprové a rybáři i ryby byli při chuti. Chytilo se celkem 225 kusů měřitelných ryb (ryby od 35 cm) a povedlo se ulovit i kapry nad 90 cm. (Je s podivem, že při této aktivitě ryb stačily rybáři kromě vlastního chytání ryb vypít také 380 piv.)

Spokojení účastníci

První tři místa v kategorii „Nejvíce ryb“ obsadily týmy Handy Line (2689 cm), Ani Ťuk (1704 cm) a Tiky Taka (1442 cm). V kategorii „Největší ryba“ byly na společném prvním a druhém místě týmy Sourozenci a Carp Team Family s kapry o velikosti 91 cm a třetí místo obsadil opět tým Handy Line s kaprem 90 cm.

Velké poděkování patří především naším sponzorům rybářských závodů prodejně rybářských potřeb v Liberci TROPIC FISHING a RSKLIMATIZACE CONSTRUCT s.r.o., kteří věnovali mnoho krásných cen a v takovém množství, že se dostalo na všechny, včetně týmu úplně posledního.

Letošní závody jsou za námi a nám nezbývá, než se těšit na další, které proběhnou opět v červnu ale až za rok. Přejeme všem našim rybářům, ať si v tomto čase najdou hodně volních dní na návštěvy rybářských revírů, ať pilně trénují a vymýšlejí nové nástrahy a metody lovu a ať se hlavně všichni ve zdraví v červnu 2023 opět sejdeme.

Foto z rybářských závodů naleznete zde.

S pozdravem Petrův zdar

Ing. Vlastimil Ladýř, majitel rybníku
Ing. František Salavec, správce rybníku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *