Voda v Horním Kunratickém rybníku se ochladila a začíná období vhodné pro lov lososovitých ryb. Z tohoto důvodu bylo v pondělí 27. září provedeno první (podzimní) zarybňování pstruhy na tomto rybníku.

Nejedná se o jediné zarybňování pstruhy, další vypouštění těchto nádherných a bojovných ryb bude následovat. Prozatím bylo vypuštěno cca 250 kusů ryb o průměrné váze 40 dkg a několik desítek kusů nádherných ryb o váze 2 až 4 kg.

Kromě nově vypouštěných pstruhů jsou v rybníce i pstruzi z předchozích vypouštění a pstruzi, kteří tu vyrůstají i více let. O tom svědčí jednak zkušenosti rybářů z předchozích dní, kdy sice pstruzi moc brát nechtěli, ale krásně jezdily za předkládanou nástrahou až k nohám rybářů a také úlovek nádherného pstruha potočního o délce 59 cm, který byl uloven správcem rybníka před třemi dny, za soumraku, na přívlač, při lovu candátů.

Věříme, že příznivci vláčení a muškaření si tento podzim v Kunraticích přijdou na své a že kromě pstruhů se povede ulovit i nějaké štiky a candáty, kteří jsou v tomto rybníku také v hojném počtu.

Přejeme Petrův zdar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *