V sobotu 22. května bylo v rámci standardního průběžného zarybňování Horního Kunratického rybníka pstruhy duhovými vypuštěno i několik kusů matečních pstruhů o váze 4 až 5 kg.

Tímto bychom chtěli požádat rybáře, kteří budou mít to štěstí a podaří se jim ulovit některého z těchto matečních pstruhů, nebo jiného pstruha nad 60 cm, aby se k těmto rybám chovali co nejšetrněji a to jak při zdolávání ryby, tak i v průběhu další manipulace s ní.

Tyto ryby se nesmí vyndávat na břeh (pokud nemáte vhodnou rybářskou podložku) a v případě focení je třeba se s rybou fotit ve vodě a čas focení zkrátit na co nejkratší dobu. Rybu po vyndání háčku ošetřete dezinfekcí a to nejen místo vpichu háčku, ale i případná další zranění na těle (pokud to situace dovolí). Po puštění ryby unavenou a vyčerpanou rybu tzv. „rozplavat“, je-li to třeba.

Za šetrné zacházení s velkými (a samozřejmě i s malými) rybami a jejich opatrné navrácení vodě se Vám třeba svatý Petr odmění tím, že si budete moci užít opětovné zdolávání životní ryby.

Jak kdo s rybou zachází je vizitkou každého rybáře.

Petrův zdar

Ing. Salavec František
správce rybníka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *