Ve dnech 4. června až 6. června proběhly na Horním Kunratickém rybníku rybářské závody v lovu kaprů a dalších ryb. Oproti minulým rokům se tyto závody opravdu povedly. Bylo nádherné počasí a hlavně ryby braly.

Soutěžilo celkem čtrnáct dvojic a pouze tři týmy zůstaly bez měřitelné ryby (ryba od 35 cm). Celkem se nachytalo 101 ryb, z toho bylo 11 cejnů a 2 karasy. Ostatní ryby byly všechno kapři. Letos braly většinou větší kapři, podařilo se zdolat dva kapry o velikosti 90 cm, a více kaprů v rozmezí 80 cm až 90 cm. Největší kapr však vyhrál svůj souboj s rybářem a ještě před vytažením z vody se vyháknul z háčku a pouze zamáváním ocasní ploutve zamával na pozdrav smutnému rybáři (kapr byl odhadován přihlížejícími rybáři na cca100 cm)

Jak to tedy celé dopadlo??

Na prvním místě se umístil tým „BaS rybaření“ ve složení Bleho Pavel a Ketner Štěpán, kteří nachytali 25 kaprů o celkové délce 1823 cm (průměrná délka kapra byla krásných 73 cm).

Druhé místo obsadil tým „Prasata v žitě“ ve složení Kříž Martin a Kovalev Jakub s 19 rybami o délce 1451 cm.

Na třetím místě skončil tým „Carp Team Sever“, který tvoří Pýcha Roman a Čapek Karel. Tito (vždy úspěšní) rybáři chytili 18 ryb o délce 1239 cm.

Za největší ulovenou rybu byly oceněny týmy:

„Prasata v žitě“ (Kříž Martin, Kovalev Jakub) s kaprem o délce 90 cm,

„Pat a Mat“ (Kotek Jan a Hebert Marek) s kaprem o délce 88 cm

„Ráj rybářů“ (Jahelka Miroslav a Margolus Milan) s kaprem 87 cm

Blahopřejeme všem výhercům za jejich nádherné výkony a přejeme jim mnoho dalších rybářských úspěchů.

Co dodat na závěr?

Rozhodně musíme poděkovat všem zúčastněným rabářům ze krásnou atmosféru, kterou mezi sebou všichni vytvořili, poděkování patří také Petrovi Langrovi za zajištění výborně chlazeného točeného piva a dalšího občerstvení.

Výrazné poděkování patří sponzorům těchto závodů, panu Miroslavu Křížkovi (www.tropicfishing.cz), který daroval nádherné a hodnotné ceny (rybářské spacáky, křesla atd.)

a panu Zbyňkovi Krupičkovi (www.sklenickyodkrupicky.cz), který vyrobil pro všechny umístěné krásné skleněné poháry

Už se těšíme na další podzimní závody a všem příznivcům rybaření přejeme „Petrův zdar“.

Ing. Vlastimil Ladýř
a
Ing. František Salavec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *