V sobotu 29. února jsme úspěšně zahájili rybářskou sezónu na Kunratických rybnících. Navzdory počasí (tento den byl snad nejvíce zimní den v tomto roce) se sjelo hodně skalních příznivců lovu pstruha a na Dolním Kunratickém rybníce byl dokonce i jeden kaprař.

Ačkoli přes noc napadlo dost sněhu, teplota klesla pod nulu a foukal čerstvý vítr, tak rybám to očividně nevadilo, spíše naopak. Prohlášení rybáře, který byl u vody první „Jsem tady 15 minut a už mám 6 krásných pstruhů.“ potěšilo všechny přítomné a urychlilo vybalení „nádobíčka“. Pstruzi opravdu brali. Nebyl snad nikdo, kdo by si domů neodnesl ty 3 pstruhy, které jsou povoleny (kromě toho, kdo nechtěl). Pro zahřátí rybářů byl kromě ohně k dispozici také čaj, káva, opečený buřt a kdo neřídil, mohl si dát i něco tvrdšího na zahřátí. Ke konci dne se počasí umoudřilo, ryby pomalu přestávaly brát a tak zbyl čas i na příjemné popovídání u ohně o rybaření a jeho krásách. Myslím, že tento den od Kunratických rybníků neodjížděl domů nikdo nespokojený.

Věřím, že se za rok ve zdraví všichni opět sejdeme u Kunratických rybníků abychom společně zahájili další rybářskou sezónu 2021 a že přibydou i další nadšenci, kteří se k nám připojí.

Na fotodokumentaci ze zahájení sezóny se můžete podívat ve fotogalerii

S pozdravem Petrův zdar

Ing. František Salavec
správce Kunratických rybníků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *